Ćwiczenia!

             Problemy z erekcją? Ćwicz mięśnie Kegla!

Tajemnicze mięśnie Kegla znajdują się dookoła kości łonowej i w okolicach prostaty. Można je wyczuć w trakcie oddawania moczu. Wystarczy przerwać strumień. Odpowiadają za to mięśnie Kegla, których sprawność pomaga utrzymać mocną erekcję.
 Czym są mięśnie Kegla?

Najczęściej słyszy się o nich w kontekście ciała kobiety, w którym otaczają cewkę moczową, pochwę i odbyt. Nazwane zostały na cześć amerykańskiego ginekologa – Arnolda Kegla. W XX wieku przeprowadzał on innowacyjne formy rehabilitacji dla kobiet z problemem nietrzymania moczu.

Wyćwiczone mięśnie Kegla u kobieta pomagają utrzymywać mocz, ułatwiają poród i intensyfikują doznania seksualne u obojga partnerów. Mężczyźni również posiadają mięśnie Kegla, lecz pełnią w ich ciele zupełnie inna rolę.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla u mężczyzn?

Mężczyźni poświęcają czas na rozbudowę swoich mięśni – mocnego brzucha czy potężnych ramion. Czy pamiętasz o mięśniach Kegla? Nie wpływają one w żadne sposób na poprawę wyglądu męskiego ciała, ale muszą być mocne, żeby zapewnić nam możliwość utrzymania erekcji i poczucia pełnej męskości.

Mięśnie Kegla można trenować naprzemiennie zaciskając i rozluźniając je. Sesje treningowe należy przeprowadzać regularnie, nawet w samochodzie, pracy czy na kanapie przed telewizorem o dowolnej porze dnia.

Uważajcie! Absolutnie nie ćwiczcie mięśni Kegla w trakcie oddawaniu moczu. Może to się skończyć ciężkim zapaleniem pęcherza moczowego. Lepiej przyjąć inną formę ćwiczeń do codziennego planu treningowego.

Jakie są zalety mocnych mięśni Kegla?

  • przeciwdziałania przedwczesnemu wytryskowi;
  • znacząco lepsza erekcja;
  • przedłużony czas stosunku;
  • mocniejszy orgazm;
  • większa ilość nasienia;
  • zapobieganie chorobom prostaty;
  • brak problemów z nietrzymaniem moczu.

Regularność treningu

Regularne ćwiczenia mięśni Kegla mogą zdziałać cuda. Możemy wykonywać je w dowolnej chwili, niezależnie od miejsca. Polegają one na mocnym kurczeniu i rozkurczaniu mięśni, które należy powtarzać, możliwie jak najczęściej. Kojarzone są przede wszystkim z kobietami. Niewielu mężczyzn zdaje sobie sprawę, że również je posiadają.

Mięśnie dna miednica pracują najczęściej w trakcie przerywania strumienia moczu, to są właśnie mięśnie Kegla. Każdy z nas to potrafi, jednak trzeba to sobie uświadomić. Dotknijcie ich dwoma palcami – środkowy i wskazującym. Wyczujcie jak pracują i zabierzcie się za regularne ćwiczenia, które wykonywane regularnie wpływają na poprawę jakości erekcji.

Najprostsza technika ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie zaciskamy w trakcie wydechu. Na 5 sekund zaciskamy mięśnie Kegla, a następnie rozluźniamy je, również przez 5 sekund. Jedna sesja powinna obejmować 15-20 powtórzeń ćwiczenia. Wraz z postępami, wydłużamy czas zaciskania mięśni do 10-15 sekund. Sesja treningowa powinna obejmować 3-5 serii.

Można wykonywać 3 serie po 10 powtórzeń, a trening powtarzać 4 razy dziennie. Inną metodą są tzw. szybkie skurcze, gdzie skurcze trwają 10 sekund, a rozkurczanie 15 sekund.

Pierwsze efekty możemy zaobserwować, już po 3-4 tygodniach regularnych ćwiczeń. Powtarzanie treningu jest kluczowe. Jeżeli nie trenujecie codziennie, nie możecie liczyć na spektakularne efekty.

0 komentarzy